\n Łączy nas Škoda i troska o środowisko! - Artykuł - Wyszukiwarka warsztatów naprawauto24 - serwis samochodowy, mechanik z Polecenia.

Zaufaj naszemu doświadczeniu

Artykuł

Łączy nas Škoda i troska o środowisko!

Na początku grudnia 1895 roku mechanik Václav Laurin i sprzedawca książek Václav Klement rozpoczęli produkcję rowerów własnej konstrukcji, nadając im patriotyczną nazwę "Slavia". Kilka lat później, w 1899 roku, spółka Laurin [&] Klement zajęła się produkcją motocykli, co zaowocowało ogromnym sukcesem komercyjnym. Po pierwszycheksperymentach, na przełomie XIX i XX wieku, w 1905 roku firma wyprodukowała pierwszy samochód. W 1925 roku, po fuzji z koncernem ŠKODA przedsiębiorstwo zmieniło nazwę. Od tego czasu produkuje samochody, sygnowane charakterystycznym logo ŠKODA w swojej siedzibie Mlada Boleslav, obecnie jako część koncernu Volkswagen.
 
 
ŠKODa to również ekologia! Troska o człowieka i środowisko jest strategicznym celem marki.  We współczesnym świecie globalnych powiązań odpowiedzialność za środowisko i przyszłość następnych pokoleń stała się wyzwaniem szczególnej wagi. Dlatego strategicznym celem ŠKODY jest dostarczanie klientom samochodów, które są nie tylko bezpieczne, praktyczne i wygodne, ale także przyjazne środowisku. Dążymy do zminimalizowania zużycia paliwa i emisji spalin w naszych modelach korzystając z najbardziej przyjaznych środowisku, nowoczesnych technologii.

 

Wszystkie nasze silniki spełniają najbardziej rygorystyczne normy emisji, a dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa, zachowują wyjątkową dynamikę przy jednocześnie niskim zużyciu paliwa. Silniki diesla są wyposażone również w filtry DPF, a dla osób, które szukają najbardziej ekologicznych i oszczędnych w użytkowaniu modeli, opracowaliśmy specjalne wersje GreenLine.

 

Stawiamy na nieustanny rozwój, pracując nad nowymi rozwiązaniami, które w jeszcze większym stopniu będą przyjazne dla portfeli naszych Klientów i dla środowiska naturalnego. Przykładem takich działań jest program testowania dziesięciu egzemplarzy prototypowej ŠKODY Octavia Green E Line napędzanej prądem, którego wyniki zostaną wykorzystane przy projektowaniu przyszłych modeli o napędzie elektrycznym oraz hybrydowym.

 

Nasza troska o środowisko wykracza poza samo obniżanie w samochodach ŠKODA zużycia paliwa i emisji CO2. Mniej widoczne, ale równie ważne jest zachowanie najwyższych norm środowiskowych w procesie produkcji nowych samochodów i recyklingu starych. Staramy się zminimalizować wpływ naszej produkcji na środowisko i zapewnić najwyższy możliwy odzysk materiałów z naszych modeli.

 

Chociaż zwiększyliśmy naszą produkcję trzykrotnie od momentu fuzji z Grupą Volkswagen w 1991 roku, nie wzrósł całkowity poziom obciążenia środowiska, a w niektórych aspektach, takich jak zużycie wody i zanieczyszczenie powietrza, nawet znacznie spadł. Oczywiście, aby to osiągnąć niezbędne były ogromne inwestycje w zakresie ochrony środowiska. 10,3 mld CZK wydano na unowocześnienie elektrowni, budowę niezwykle nowoczesnej lakierni i stacji uzdatniania wody oraz inne cele związane z oszczędnym gospodarowaniem energią i minimalizowaniem wpływu na środowisko. Naszą zgodność z międzynarodowymi standardami ochrony środowiska potwierdza uzyskany certyfikat ISO 14001:2004.

 

Strategia minimalizacji pochłanianej energii przy produkcji samochodów, przejawia się na każdym polu działalności. Od tak podstawowych założeń, jak nowoczesna izolacja ścian ośrodków produkcyjnych, aż po ochronę przed degradacją wód gruntowych i ziem. Przy produkcji, używane są także materiały z recyklingu i nadające się do ponownego wykorzystania, wypełniając wizję odpowiedzialnej i nowoczesnej motoryzacji.

 

W ramach nieustających starań o zrównoważony rozwój, ŠKODA samodzielnie wyznaczyła sobie ambitny plan „GreenFuture”. Jego założeniem jest obniżenie do 2018 roku, aż o 25% ilości energii i wody potrzebnej do produkcji samochodów, generując przy tym jeszcze mniej zanieczyszczeń i jeszcze wydajniej korzystając z recyklingu. Program ten obowiązuje na każdym etapie tej skomplikowanej, globalnej operacji logistycznej, jaką jest produkcja, transport i sprzedaż samochodów.

 
Chcesz lepiej poznać technikę ŠKODY i przejść z nią na „Ty”? Dowiedz się, co się pod nią kryje! Sprawdź nasze najnowsze modele i ciesz się atrakcyjnością ŠKODY w pełnej krasie.
Sprawdź szczegóły
Nie pamiętam hasła :(

Jeżeli nie jesteś właścicielem warsztatu i nie możesz się zalogować, ale znasz warsztat, który chcesz polecić? Zrób to tutaj »